Oturma Odanızı Nasıl Dekore Etmeli? İşe Nereden Başlamalı?

Oturma Odanızı Nasıl Dekore Etmeli? İşe Nereden Başlamalı?

 1. Durum Değerlendirmesi Yapmak
  Hem konforlu hem de şıklığıyla göz dolduran bir oturma odası birçoğumuzun tercihi. Peki bunun için için işe nereden başlamalısınız?
  İlk önce geri çekilip, mevcut mobilya ve dekorunuzu inceleyerek başlayabilirsiniz. Yer açmak için hasarlı, modası geçmiş, çok büyük veya artık sevmediğiniz mobilyalardan kurtulun. Eğer oturma odasına sığmayacak bir eşyanız varsa, evinizde başka bir yere yerleştirin.
  Artık kullanacağınız eşyalarla odanızı sadeleştirdiğinize göre, bir sonraki adıma hazırsınız!
  İpucu: İstenmeyen eşyalarınızı bağışlayın veya satarak bu ekstra parayı tadilat projenize yatırın.
 2. Renk Seçiminizi Yapın
  Seçtiğiniz renkler, odanızın tonunu ayarlayacaktır. Çoğunlukla mavi ve yeşil bir oda sakinleştirici bir etkiye sahipken, kırmızı, turuncu gibi canlı renkler enerji verir. Beyaz, ten ve gri tonların olduğu bir oda cesur vurgularla zenginleştirebileceğiniz bir tuval gibidir. Dekorasyonunuzu tekrar yenilemek istediğinizde bu tuvali yeniden doldurmanız da kolay olacaktır.
  Her gün görmeyi seveceğiniz renkleri seçin. Gardırobunuza bir göz atın ve doğru olabileceğinize inandığınız tonları not edin.
 3. Kendi Stilinizi Keşfedin
  İdeal tarzınızı bulmak için blogları ve dergileri okumaya zaman ayırın. Özellikle Pinterest bunun için harika bir kaynak! Doğayı çağrıştıran ahşap ağırlıkta dekorasyon ürünlerini seviyorsanız daha country bir tarzda ilerleyebilirsiniz. Klasik bir dekorasyon sizi mutlu ediyorsa, dizaynınızı bu dekorasyon kaynaklarını inceleyerek güçlendirebilirsiniz.
  Tarzınızı belirledikten sonra, şimdi işin en eğlenceli kısmı geliyor: Yeni mobilya satın almak! En çok yer kaplayan ve odanın odak noktaları olan koltuk ve halılarla başlayın.
  İpucu: Oturma odanızı geleneksel bir tarzda dekore etmeyi seçtiyseniz, modern bir kanepe satın almayın. Bu sadece karışıklık yaratacaktır!

Yazar Hakkında

Nora Yapı Admin

Nora Yapı, binalarında oturan yüzlerce aileyi koşulsuz mutluluğa ulaştırmayı misyon edinmiştir ve sizlerin sevdiklerinizle içinde güvenle oturabileceği yaşam alanları inşa ederek, hayatınıza pozitif değerler katmaktadır.