Yatak Odanızı Büyük Göstermek için İpuçları

Yatak Odanızı Büyük Göstermek için İpuçları

Yeni bir yatak odanız olduysa, en heyecan verici kısımlarından biri, onu nasıl dekore edip tasarlayacağınıza karar vermektir. Mükemmel renk uyumunu yakalamaktan, yeni mobilya bulmaya kadar seçenekler sonsuzdur.

Peki ya yeni alanınız daha küçük ise?

O zaman yeni yatak odanızı optimize etmek biraz zorlaşabilir. Yeni odanızın fazla dağınık görünmediğinden ve eşyalarınızın kalabalık görünmeden sığacağından emin olmalısınız.

Yer kazanmak için stilden ödün vermenize gerek yok. Küçük yatak odanızın daha büyük görünmesini sağlamak için tasarım ipuçlarımıza göz atabilirsiniz.

 • Daha Açık Renkler Seçin
  Açık renkler, alanı daha büyük gösterir. Odanızın stilini oluştururken, nötr renklerle veya tek renkli bir temayla devam edin. Çok istediğiniz canlı ve baskın tonlar varsa, bu renkleri perdelerinize, yataklarınıza veya halınızdaki bazı noktalara vurgu yaparak eklemeyi deneyebilirsiniz.
 • Yatak Seçimine Dikkat Edin
  Hepimiz büyük bir yatak istiyoruz ancak yatak odanız küçük ise, yatağınızı biraz küçük kullanmayı denemelisiniz. Aynı zamanda yatak seçiminizde bazalı olan ürünleri tercih ederek, kendinize depolama alanları da yaratabilirsiniz.
 • Çok Amaçlı Mobilyalar Seçin
  Belki de yapabileceğiniz en yaratıcı ve yerden kazandıran ayarlama, çok amaçlı mobilyalardan yararlanmaktır. İstediğiniz her şey için yeriniz olmayabilir, bu nedenle belki de benzersiz bir parça her iki amaca da uygun olabilir. Örneğin, gerçekten bir komodin ve bir masa isteyebilirsiniz ancak her ikisi de çok fazla yer kaplayan büyük parçalardır. Aynı amaçla bu iki eşyayı da kullanmayı düşündünüz mü?
 • Doğal Işığı En Üst Düzeye Çıkarın
  Doğal ışık bir alanı gerçekten açabilir. Yatak odanızda büyük pencereler yoksa, açıklık hissini vermesi için stratejik olarak yerleştirilmiş bir ayna eklemeyi düşünün.
 • Doğayı Odanıza Getirin
  Yatak odanıza bir miktar çiçek eklemek onu daha açık ve havadar hissettirir. Yer kazanmak için, çiçekleri tavan kancaları ekleyerek tavana asın veya yeşil yaşamınız için bir duvar rafı oluşturun.
 • Yaratıcı Raflar
  Çok küçük kişisel eşyalarınız varsa, yatak odanıza raf ekleyin. Odanızın fazla kalabalık hissettirmemesi için küçük ve düzenli tutulması önemlidir. Kitaplardan bitkilere, birçok aksesuar için raflar her zaman düzenli bir odaya sahip olmanızı sağlar.

Yazar Hakkında

Nora Yapı Admin

Nora Yapı, binalarında oturan yüzlerce aileyi koşulsuz mutluluğa ulaştırmayı misyon edinmiştir ve sizlerin sevdiklerinizle içinde güvenle oturabileceği yaşam alanları inşa ederek, hayatınıza pozitif değerler katmaktadır.